Wyszukiwanie zaawansowane

Dominikana COVID-19

Dominikana podrożowanie podczas COVID-19
 

  • Nie ma wymogu posiadania testów na COVID-19 przy wjeździe na Dominikanę, jednak osoby przybywające mogą zostać poddane testom na obecność koronawirusa.
     
  • Dominikana wprowadziła bezpłatne ubezpieczenie dla turystów w razie zarażenia wirusem SARS-CoV-2 które obowiązuje do 31 grudnia 2020 r. Ubezpieczenie to umożliwia korzystanie z bezpłatnej opieki medycznej w nagłych przypadkach, bezpłatnego noclegu w przypadku konieczności pozostania na Dominikanie z powodu zachorowania na COVID-19 oraz bezpłatnej zmiany lotu.
     
  • Na terenie kraju do 18 października obowiązuje godzina policyjna, od 19:00 do 5:00 od poniedziałku do piątku oraz od 17:00 do 5:00 rano w soboty i niedziele. W przypadku konieczności przemieszczania się między lotniskiem a hotelem w czasie trwania godziny policyjnej, należy posiadać ze sobą bilet lotniczy, dokument podróży oraz rezerwację noclegu.
  • Wymagane jest noszenie maseczki w miejscach publicznych. Nie ma ograniczeń przemieszczania się między prowincjami. Przy zameldowaniu w hotelu dokonywany jest pomiar temperatury oraz wymagane jest wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. Klienci są zobowiązani do noszenia maseczek, mogą ją zdjąć, gdy usiądą przy stole.

Powrót