Wyszukiwanie zaawansowane

Grecja PLF - formularz dla turystów udających się na wakacje

Szanowni Państwo wyjeżdżający do Grecji od 01.07.2020

Od 03.10.2020 osoby podróżujące z Polski muszą legitymować się negatywnym wynikiem testu RT-PCR na COVID-19 wykonanego do 72 godzin przed wjazdem do Grecji. Wynik testu musi być w j. greckim lub angielskim. Wynik testu musi zawierać numer dokumentu na którym będziemy podróżować do Grecji np. dowód osobisty. Zgodnie z informacją opublikowaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, od 1.07.2020 r. wszyscy podróżujący do Grecji powinni obowiązkowo wypełnić formularz PLF (Passenger Load Factor).  Wszyscy podróżni są zobowiązani do wypełnienia formularza PLF co najmniej 24 godzin przed wjazdem do Grecji, podając szczegółowe informacje dotyczące swojej podróży. Formularz jest w języku angielskim i niemieckim.
Kliknij link aby uzupełnić formularz : https://travel.gov.gr/#/

Instrukcja w j. polskim pobierz pdf kliknij TUTAJ
Dokumenty w formacie PDF można otworzyć za pomocą darmowego programu Adobe Reader, który jest możliwy do pobrania z następującej lokalizacji:http://get.adobe.com/reader/

Przeczytaj info poniżej z UWAGĄ :

  1. Formularz wjazdowy do Grecji PLF należy wypełnić oddzielnie dla każdej podróżującej osoby bez względu na wiek (dzieci także muszą miec swój kod QR ).
  2. Dzieci poniżej 18 roku życia podróżujące z opiekunem innym niż rodzice muszą osobno wypełnić PLF, wpisując w formularzu imię i nazwisko opiekuna podróżującego z nimi oraz osobny formularza dla dziecka aby ono także uzyskało kod QR.
  3. Formularz PLF najlepiej wypełnić 2-3 doby przed wjazdem, gdy potwierdzone są numery lotów. Rejestracja jest możliwa do godziny 22.00 w dniu poprzedzającym wylot – ale oczywiście lepiej zrobić to wcześniej. 
  4. Każdy kto wypełnił formularz PLF otrzyma unikalny kod (QR) w dniu planowanego przyjazdu do Grecji (po północy) i zostanie powiadomiony o tym e-mailem. Kod QR zostanie podany w linku w e-mailu potwierdzającym. Prosimy wydrukować kod lub kody QR i zabrać na lotnisko.
  5. Radzimy wszystkim pasażerom, aby dokładnie sprawdzili wszystkie foldery e-mail (spam itp.) pod kątem wiadomości e-mail z kodem QR.
  6. W przypadku gdy pasażer nie otrzyma kodu QR przed planowanym lotem powinien zabrać ze sobą potwierdzenie wypełnienia formularza PLF, które otrzymał mailowo zaraz po jego wypełnieniu.
  7. Na lotnisku po przylocie przeprowadzane są wyrywkowo testy na COVID-19.
  8. Za brak kodu QR na Greckim lotnisku możesz otrzymać mandat nawet 500 euro za osobę i nie zostać wpuszczony na teren Grecji. Możesz także nie zostać wpuszczony do samolotu na Polskim lotnisku za brak kodu/kodów QR.
  9. Jeżeli po wypełnieniu PLF otrzymałeś informacje o nowym przewoźniku i nowych numerach lotu, musisz ponownie wypełnić formularz PLF z aktualnymi danymi.
  10. Wniosek : kodów QR powinno być tyle ile osób (bez względu na wiek) wyjeżdza do Grecji.

Powrót