Wyszukiwanie zaawansowane

Wycieczki samolotami rejsowymi

Wycieczki realizowanych samolotami rejsowymi :
 
Do przewoźników rejsowych zaliczani są np. : WizzAir, Ryanair, LOT.
Jeżeli wybierasz się na wycieczkę organizowaną przez Touroperatora a przewoźnikiem jest któryś z w/w musisz brać pod uwagę, że nie będą takie same zasady podróżowania jak przy liniach czarterowych. Poniżej wymienimy niektóre z zasad :

  1. Prezentowana cena wycieczek np. na Maltę nie zawiera bagażu rejestrowanego (w liniach czarterowych jest wliczony w cenę wycieczki). Ceny  bagażu rejestrowanego są zróżnicowane w zależności od linii i terminu wyjazdu ich przedział to 210 – 435 PLN za 1szt = 20 kg.
  2. Prezentowana cena wycieczek realizowanych liniami rejsowymi zawiera bagaż podręczny który bezwarunkowo musi być w wymiarach podanych przez linie.
  3. Jeżeli nie zdecydujesz się kupić bagażu rejestrowanego podczas dokonywania rezerwacji dokupienie w późniejszym terminie będzie droższe.
  4. Zmiana uczestnika wyjazdu – w przypadku linii rejsowych może równać się z rezygnacją wycieczki wraz z potrąceniem wszystkich wpłaconych środków i zawarciem nowej umowy (w liniach czarterowych koszt zmiany uczestnika wacha się między 120-200 PLN)
  5. Rezygnacja z wycieczki realizowanej samolotem rejsowym jest zazwyczaj droższa niż samolotem czarterowym i może wynieść więcej niż wpłacona zaliczka na wycieczkę dlatego, że Touroperator naliczy rzeczywiste poniesione koszty opłacenia biletów, hotelu, transferu i może domagać się dopłacenia środków np. do całości wycieczki.

Powrót